Menu Zavřít

Mu tu tůůů

5. 8. 2019
Autor: Euro.cz

Odposlech Když Creative Dock za vydatné podpory Komerční pojišťovny ze skupiny Société Générale na sklonku loňského roku spouštěl svůj fintechový projekt s půvabným názvem Mutumutu, měl velké plány.

Projekt lákal na jednoduché životní pojištění přes mobil, které klienty odměňuje za zdravý životní styl. Hned na začátku se pochlubil ostrým startem - že za první dva dny fungování už kryje zákazníkům pojištění skoro za 100 milionů korun a dalších téměř 800 požadavků na nové smlouvy vyřizuje. Projekt získával ceny a jeho věhlas se rozšířil za hranice - letos na jaře se probojoval do druhého ročníku prestižního akcelerátoru Insurtech Európe.

Realita je však mnohem smutnější než naleštěný obal. Podle informací Odposlechu se noví klienti projektu počítají v desítkách za měsíc, což ho odsuzuje do byznysových věčných lovišť, jakmile ho Société Générale přestane dotovat. Možná že lidé v Česku prostě neholdují zdravému životnímu stylu, za který je Mutumutu odměňuje.

A možná je to ještě prostší. Produkt není žádná sláva a nedokáže oslovit konzervativní české zákazníky, kteří si kupují životní pojištění stejně nejčastěji přes poradce.

Ruce pryč od básníka

Ještě před vynuceným odchodem Antonína Staňka z funkce ministra kultury se v ČSSD rozhořela vášnivá debata 0 jeho prozatímním nástupci, o tom, kdo bude resort „dočasně“ vést do té doby, než se zablokovaná situace na naší politické scéně vyjasní. Až do poslední chvíle byl ve hře o pozici „zastupujícího ministra“ politický náměstek ministra k kultury Alois Mačák z ČSSD. Poté 1 co padlo jeho jméno, vypuklo ve věji dění sociální demokracie zděšení.

Mačák (stejně jako Staněk rodák z Hané) se totiž ve svém životě zatím nejvíce proslavil svou básnickou sbírkou Meduňka z roku 2006. V ní se trhá krajkoví a kleká na kolena. „Tentokrát tě nejen pomačkám, ale jako tubičku Jesenky si vymačkám a kapičky chtivě spolykám. Vroucně mě miluj’.“ Mačákovy verše se asi předsedovi ČSSD Hamáčkovi netrefily do vkusu, jelikož během několika minut nechal nařídit, aby resort „dočasně“ vedl ekonomický náměstek René Schreier.

Alois Mačák tak bude mít alespoň více času na nové lechtivé básničky.

Korejské halal Tomiovi nesmrdí

Předsedu SPD Tomia Okamuru nařkli zakomplexovaní vítači, kavárníci a dobroserové z toho, že ve svém Japa shopu prodává halal sortiment, tedy potraviny, které jsou v souladu s muslimským náboženstvím. V tomto případě se jedná o korejské instantní nudle a polévky.

Okamura přitom v politice vede proti islámu svůj vlastní džihád. V minulosti už několikrát „muslimské potraviny“ odsoudil. Ve svém videopříspěvku například navrhl zákaz prodeje halal potravin v České republice jako způsob, jak zamezit šíření islámu.

V jeho Japa shopu si přitom můžete koupit minimálně sedm halal produktů od společnosti Samyang Foods. Ta prodávané produkty vyrábí a exportuje.

MM25_AI

Nejprve ale pro ně musela získat takzvanou certifikaci. Potvrzení Samyang Foods poskytla Korea Muslim Federation, která si za certifikát účtuje bez daně v přepočtu téměř 12 tisíc korun. Jsme tedy nakonec rádi, že peníze ani halal Tomiovi nesmrdí.

  • Našli jste v článku chybu?