V hokeji je, na rozdíl od fotbalu, všechno tajné. Sazka se proto na tiskové konferenci k zahájení pronájmu skyboxů taktně nezmínila o lóži za 4,9 milionu korun ročního nájmu. Nájemce se ale nepodaří tajit dlouho, protože bude jediný. Ostatní se mohou skrývat v řadových skyboxech za 2,7 a 3,1 milionu korun, které lemují celý obvod arény, a tvrdit: Já jsem zabloudil.
Přitom se rozhodně není za co stydět. Každý skybox má kromě odděleného vlastního balkonu, kuchyňského koutu, rozměrné šatny a toalety i obří plazmovou televizi na stěně vedle klasického televizoru, dálkově ovládanou klimatizaci a další technické i cateringové lahůdky, vesměs rovněž s dálkovým ovládáním. Pouze tajný trezor se ovládá manuálně.
Aby si zájemci o pronájem nemuseli z příjmů odepisovatelné firemní salonky prohlížet jen na obrázcích, vytvořila Sazka v nedaleké barabizně bývalého ČKD salonek vzorový. Pro bujaré oslavy je sedací nábytek potažen speciální textilií, která podle dosavadních ostrých testů dokáže pohltit i sedmičku červeného vína, aniž zanechá na potahu stopu. Údajně se testovala i savost černé kávy a bílé šlehačky. Kdo ovšem bude patřit do lepší šlehačkové společnosti, oficiálně známo není, údajně si to tak přejí partneři. Ti, které jsme oslovili, se však ke skyboxům právem hrdě hlásí. Problém je tedy jinde.
Představena byla i levná komfortní sedadla za 18 tisíc korun ročně. Jsou sice určena pro bohatší jedince nebo chudší firmy, podle umístění však jde o nejlepší místa v aréně. Na rozdíl od předešlých informací bude nutné ke klubovým (45 tisíc korun ročně) a komfortním sedadlům zakupovat vstupenky za nejvyšší cenu. Každé sedadlo bude možné za dva tisíce korun příplatku označit jménem nebo firmou nájemce. „Jsou to nejlepší místa v hale,“ vysvětlil důvod drahých vstupenek Petr Šec ze společnosti TeliaCall, která lukrativní místa v hale pronajímá. Až všechno pronajme, převezme agendu správa arény.
„Prodáváme členství ve vybraném klubu, kde se budou setkávat podnikatelé a další zajímaví lidé,“ prohlásil ředitel Sazka Areny Petr Soukup, když komentoval pronájem milionových skyboxů. Nepopíral zahraniční inspiraci ve finské Hartwall Areeně a hamburské Color Line Areně, která patří pod správu finského holdingu Jokerit HC. I když se Petr Soukup bude se svým týmem snažit, aby nový stánek nebyl vnímán jako výhradně hokejový, neubrání se tomu, aby se hala nestala při své premiéře Národním divadlem českého hokeje.
„Není vyloučeno, že někdy v budoucnosti bude Sazka Arena kromě Slavie i domácím hřištěm hokejové Sparty,“ řekl Soukup. Na příkladu německého klubu München Barons, kteří se loni přestěhovali do Color Line Areny, lze sledovat prospěšnost takového tahu. Mnichovští si před zahájením své první sezony v Hamburku přáli zvýšení návštěv na pět tisíc diváků. Do arény jich však chodí pravidelně jedenáct až dvanáct tisíc! Pravda, změnili si jméno na Hamburg Freezers, ale to byla také jediná daň stěhování. To všechno by Sparta nemusela, vznikl by však pseudoproblém. Slavia počítá s tím, že jako domácí tým získá v hale Sazky zázemí pro svůj extraligový tým o rozměrech 700 metrů čtverečních. Druhá kabina stejných rozměrů v aréně již není. Další měří jen 500 metrů čtverečních. Pro Spartu by se tak musel interiér trochu přestavět a spojit s jednou ze šesti menších hráčských kabin, které budou k dispozici pro mistrovství světa. Na něm si bude český národní tým užívat obě velké kabiny v délce téměř přes půl arény o rozměru 1200 metrů čtverečních se všemi možnými i nemožnými vymoženostmi včetně bazénu.
Česko se tak pomstí Němcům za provizorní šatničku při šampionátu v roce 1993. Němci půjdou do sprch bez bazénu.