Golfová historie se na Zlínsku začala psát v devadesátých letech minulého století. Tamní klub byl založen v roce 1991 a dnes, na začátku třetího tisíciletí, se v Lázních Kostelec na předměstí Zlína nachází golfový areál. Jeho předností je dostupnost městskou hromadnou dopravou.
Pro letošní golfovou sezonu zde bude možnost hrát na jednom místě celoročně. Tento fakt podtrhuje filozofii vzniku celého areálu, kdy bylo důležité vytvořit podmínky a možnosti pro výuku golfu, „což nám právě mohla nabídnout golfová hala a venkovní driving range , jak vysvětluje prezident Golf Sport Clubu Zlín Lubomír Klímek. Teprve po vybudování prostoru pro hru s celoročním provozem se začalo s výstavbou golfového hřiště. „Díky dokončení golfové haly a venkovního driving range jsme měli zájemcům co nabídnout. To se ihned projevilo na růstu členské základny, dodává Klímek.
V roce 1999 bylo dobudováno prvních devět jamek z plánovaného 18jamkového hřiště. Pohled z odpaliště první jamky dolů na fairway hráčům nabízí krásné panoráma Vizovických a Hostýnských
vrchů.
Par devítijamkového hřiště je šedesát a délka 3348 metrů. Po dokončení druhé devítky by hřiště mělo mít Par 71. „Záměrem je vybudovat hřiště, které nabídne rozmanitou hru, to znamená i možnost dlouhých drivů i místa pro odpočinek. Prozatím je naše devítka krátká a velmi členitá, charakterizuje vlastnosti dokončeného areálu Klímek.
Projektantem zlínského golfového areálu je Jiří Velden ze společnosti Golfland a konzultantem pak švédský architekt Peter Chamberlain. „Při stavbě hřiště bylo samozřejmostí citlivé zasazení jednotlivých jamek do krajiny. Při výstavbě indooru je nutno upozornit na členitý patovací green, který jsme se snažili přiblížit co nejvěrněji přírodním podmínkám, protože s úplnou rovinou se hráč při hře venku většinou nesetká, podtrhuje význam členitého greenu pro trénink Jiří Velden.
Investorem celého golfového areálu je akciová společnost Golf Sport Club Zlín. První etapou výstavby areálu za 7,5 milionu korun bylo vybudování golfového zázemí – golfového klubu se simulátorem. Druhá vlna výstavby zahrnovala dokončení haly, venkovního driving range a prvních devíti jamek v rozsahu patnácti milionů korun. Třetí etapa je rozdělena do tří částí, výstavba putting a chipping greenu má vrcholit letos v dubnu, investice dosáhne asi dvou milionů korun. V další fázi bude realizována dostavba tří současných jamek na pětiparové, což představuje investici pohybující se okolo částky pěti milionů korun. Termín ukončení této fáze výstavby je stanoven na závěr letošní golfové sezony. Následuje dobudování zbývajících devíti jamek v předpokládaném rozsahu patnácti až osmnácti milionů korun. Dostavba areálu je naplánována na rok 2003. „Celá naše investice je směrována k postupnému rozvoji golfu v regionu, protože naše golfová tradice je zatím minimální, říká Lubomír Klímek.
„Dokončený indoor je jeden z nejlepších, jaký jsem kdy měl možnost vidět, prvních devět jamek je poměrně náročných, golfově zajímavých, ale dobře hratelných. Dostavba 18jamkového hřiště nabídne zajímavý prostor pro golf, hodnotí švédský golfový architekt Peter Chamberlain.