Automaticky odpovídá na textovkyProgram SMSMachine běhá na mobilních telefonech s operačním systémem Series 60. Software nabízí pohodlnou a automatickou práci s textovými zprávami. Po instalaci se mobil promění v centrum automatického odpovídání na textovky.
Automaticky odpovídá na textovky
Program SMSMachine běhá na mobilních telefonech s operačním systémem Series 60. Software nabízí pohodlnou a automatickou práci s textovými zprávami. Po instalaci se mobil promění v centrum automatického odpovídání na textovky. Aplikace dokáže třídit SMS podle předem nadefinovaných pravidel a automaticky na ně odpovídat. Textové zprávy třídí podle tří základních pravidel:
1. Black List - SMS od lidí v této skupině budou zcela ignorovány;
2. Defaults - odesílatelé patřící do této skupiny obdrží vždy stejnou automatickou odpověď;
3. Customs - každý z odesílatelů v této skupině automaticky dostane personalizovanou automatickou odpověď.
Zapnete aplikaci SMSMachine, ta přebere každou příchozí textovku a zkontroluje ji. Nejprve zjistí, zda odesílatel zprávy není zařazen na Black Listu. Pokud ne, pokusí se aplikace najít odesílatele v Default seznamu. Je-li s vyhledáváním úspěšná, odešle odesílateli předem připravenou zprávu. Je-li odesílatel této textové zprávy nalezen v Custom listu, odešle mu aplikace textovku připravenou přímo pro něj. Zatímco tedy všem nepříjemným a notorickým dopisovatelům můžete odpovídat cosi ve smyslu, že jste hodně pracovně zaneprázdněni, přátele automaticky zvete na návštěvu. Na mobil přitom nemusíte ani sáhnout.
Nové typy displejů
V mobilních telefonech se objevují zcela nové druhy displejů. Donedávna byly běžné pouze jednobarevné, ale těm pomalu zvoní hrana. Objevily se barevné displeje, ať už aktivní, či pasivní, ale i těm se již stříhá metr. Jsou tu totiž ještě lepší zobrazovací jednotky. V některých mobilech Samsung je zatím ojedinělý displej UFB (Ultra Fine & Bright). Spotřeba displejů UFB je nízká a přibližuje se pasivním displejům. Jas, ostrost a rychlost zobrazení je ale lepší než u aktivních displejů TFT. Motorola zase nabízí technologii OLED (Organic Light Emitting Diode). Existuje sice delší dobu, ale teprve s příchodem multimediálních telefonů došlo k jejímu znovuzrození. Výhodou je extrémně nízká spotřeba a velmi vysoká rychlost a jas. V displejích jsou totiž polymery, které na rozdíl od všech ostatních displejů nepotřebují žádné podsvícení. Díky tomu jsou displeje OLED i velmi rychlé.