Menu Zavřít

Nový trend pandemie? Snídani u McDonald’s si od listopadu přes Dáme jídlo objednalo už 10 tisíc zákazníků

5. 2. 2021
Autor: McDonald's
  • Tři měsíce po zahájení rozvozů snídaní ve spolupráci s Dáme jídlo hlásí McDonald’s 10 tisíc zákazníků

  • Zájem o donášku jídel před dveře stoupá

  • Trend zvyšující se poptávky po rozvozech odstartoval v první vlně pandemie


Zatímco provozovatelé restaurací zažívají pravděpodobně nejhorší období své podnikatelské éry, společnosti zprostředkovávající rozvozy jídla jsou na vzestupu. Neobvykle vysokou poptávku po hotovém jídle přímo ke dveřím zaznamenává i fastfoodový řetězec McDonald’s.

„Zájem o rozvoz jídla domů nebo do kanceláře byl u McDonald’s v loňském roce rekordní. Přestože si zákazníci mohli po většinu roku přes McDelivery objednat jen pokrmy z denního menu, rostla tato služba trojnásobně,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace McDonald’s pro Českou republiku.

Kvůli zvyšujícímu se zájmu začal řetězec ve spolupráci se společností Dáme jídlo od začátku listopadu nabízet také donášku snídaní. „Doplnění snídaňové nabídky bylo samozřejmě v plánu, právě díky zvýšenému zájmu jsme se ale vše rozhodli urychlit,“ upřesňuje Pajurková s tím, že službu za tři měsíce využilo už 10 tisíc zákazníků.

Zdroj infografiky: McDonald’s Česká republika

Spolupráci s Dáme jídlo si společnost McDonald’s vybrala proto, aby se jejich nabídka dostala nejen k zákazníkům v Praze, ale i v dalších velkých tuzemských městech. „Když jsme s McDonald’s v roce 2019 na podzim začali spolupracovat, bylo pro nás velkou výzvou snížit průměrnou dobu dodání o třetinu. To se nám podařilo, a tak už dnes běžně doručujeme objednávky z McDonald's do 20 minut,“ říká CEO Dáme jídlo Filip Fingl s tím, že nejrychleji to zatím dokázali do Chlumecké ulice v Praze, kdy byla objednávka doručena za čtyři minuty.

Z dat Dáme jídlo vyplývá, že největší zájem o snídani až do postele mají zákazníci o víkendech. Nejčastěji poptávají toasty se šunkou. Nejdražší objednávka vyšla na 1 887 korun a obsahovala 28 položek. „Jeden zákazník utratil jen za snídaňové objednávky přes 10 000 korun, včetně dopravy, dalších 14 lidí překročilo hranici 5 000 korun,“ píše McDonald’s v tiskové zprávě.

Boom odstartovala první vlna pandemie

Trend rozvozů jídla začal rychle sílit už na jaře loňského roku během první vlny pandemie koronaviru. Tuto skutečnost kromě restaurací McDonald’s pocítily i jiné fastfoody. Třeba tuzemská Bageterie Boulevard v reakci na to urychlila spuštění rozvozové služby BB Domů.

„Při startu rozvozu jsme pokrývali objednávky vlastními kapacitami, ale vzhledem k vysokému počtu objednávek nyní zajišťujeme rozvoz ve spolupráci s externími dodavateli. Během prázdninových měsíců jsme zaznamenali pokles objednávek, nicméně jejich počet se počátkem září opět začal navyšovat,“ uvedla v říjnu pro MediaGuru Jitka Remsová, marketingová manažerka řetězce.

McDonald’s nahrazuje plastové příbory dřevěnými. Jen v Česku tím ušetří desítky tun plastů za rok
Přečtěte si také:

McDonald’s nahrazuje plastové příbory dřevěnými. Jen v Česku tím ušetří desítky tun plastů za rok

Boom rozvozu zaznamenal také řetězec KFC, který rozvoz zajišťuje vlastní flotilou aut, anebo Burger King, který před pandemií spolupracoval se společností Dáme jídlo, po první vlně ale začal pracovat na vlastním rozvozu. Ten svým zákazníkům nabízí od konce minulého roku.

bitcoin_skoleni

Úspěšný byl rok 2020 díky vleklé pandemii i pro zprostředkovatele rozvozu jídel z partnerských restaurací Dáme jídlo. Za donášky jídla domů společnost koncem roku utržila 750 milionů korun, což je o 338 milionů více než v roce 2019. Poprvé od zahájení provozu v roce 2012 se tak společnost na konci roku neocitla ve ztrátě.

  • Našli jste v článku chybu?