Horáček na roztrhání Budoucí prezidentský kandidát a textař mnoha písní Michal Horáček se stal pro české politiky modlou svého druhu.
Nedávno zveřejnil na Facebooku deset šťastlivců, kteří se před nadcházejícími krajskými a senátními volbami dočkali jeho požehnání. Když na vás vsadí zkušený gambler, něco už to znamená. Ti, kdo podporu získali, proto Horáčkovi náramně děkovali. Ti, kteří neuspěli, zase ještě zkoumali možnosti nějaké dodatečné podpory. Třeba jako dlouholetý jihomoravský lidovecký šíbr Stanislav Juránek.
Nedlouho poté přispěchal s nabídkou na setkání i premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle informací redakce Odposlechu chce jednat o případné podpoře Horáčka v prezidentských volbách. Schůzka se uskuteční ještě do konce října. Za co ČSSD svou eventuální podporu vymění, není zatím zřejmé. Sociální demokraté by ale pořádného kreativce ve svém týmu potřebovali. Slogany typu „Myslím to upřímně“ nefungovaly nikdy a současné heslo „Lidé si zaslouží jistoty“ to také moc nevytrhne.
Pražák Praze
Když úřady nepovolí postavit budovu na Vítězném náměstí byznysmenům, mohly by to povolit Praze. Zní to celkem logicky. Bývalý manažer PPF Karel Pražák, o kterém se traduje, že ho měl Kellner na složité obchody, se vrhl na obchody s nemovitostmi a od bývalých zaměstnavatelů koupil problémové reality typu projektu „ledního medvěda“ na Vítězném náměstí, mrakodrapů na Chodově nebo parcel v pražském Trojmezí. Všechny spojuje to, že se proti nim sešikovali aktivisté a úřady jim také právě nefandily. Je to prostě výzva a Pražák je prý machr na to, jak ty nesnáze vyřešit.
V případě zprofanovaného „medvěda“ už jeden nápad měl. Na Vítězném náměstí by mohla vyrůst nová pražská radnice.
Primátorka se nad tím zamyslela. Proč ne? Vždyť už je to dva roky, co Pražák magistrát pěkně podfoukl, když na poslední chvíli prodal akcie Pražských služeb místo městu Danielu Křetínskému. A tenkrát si plácl s TOP 09 a dnes vládne ANO… Pražák je zkrátka Pražák.
Čistič bez kamarádů
Šéf Československé obchodní banky (ČSOB) John Arthur Hollows by mohl mít s klidem přezdívku Čistič. Ve finančním ústavu zahájil výměnu vrcholných manažerů na úrovni hned pod představenstvem (B-1). Proslýchá se, že důvodem ke změnám je to, že si manažeři s Hollowsem jednoduše „nesedli“. Z banky tak odcházejí i dlouholetí zaměstnanci. Šéf ČSOB tím pokračuje v čistce, kterou pořádně nastartoval hned po svém příchodu do banky, kdy v červnu 2014 překvapivě odvolal z představenstva Jana Lamsera, který měl významnou zásluhu na akvizici IPB a v bance skončil po 19 letech. Hollows tím vyřešil osobní neshody s Lamserem. V současnosti má ČSOB šest členů představenstva, což je o dva méně než v dobách, kdy v čele bankovního domu stál Pavel Kavánek. Hollows se holt obejde bez kamarádů.
Kdo je tady magor?
Na pražský magistrát nedávno dorazil poměrně zajímavý dopis. Napsal ho prostý občan (prostý proto, že je psán na stroji), o to zásadnější informace se v něm ale skrývá. Občan si stěžuje, že v dolní části Václavského náměstí předváděl cviky ze sokolského sletu, načež ho zatkli a převezli do psychiatrické léčebny v Bohnicích.
Redakce Odposlechu nemůže posoudit, jestli se to stalo právem, nebo neprávem, nicméně pevně stojí za oním občanem vjeho údivu, když odkazuje na nedávnou událost a táže se s dotčeným občanem: „Když pan docent Konvička na velbloudu projížděl Staroměstským náměstím a předváděl teroristické přepadení, nestalo se nic. Podle jakých kritérií se vPraze takové situace řeší? Jak je to se spravedlností?“ Na magistrátě by si v tom měli každopádně udělat pořádek. Ať je konečně jasné, kdo je tady magor. •