Menu Zavřít

Odposlech

23. 1. 2017
Autor: Euro.cz

Polaskat, přivinout, rozmačkat Nově jmenovaný volební manažer ČSSD a poslanec Jan Birke se už před časem nechal slyšet, že jen on ví, jak zastavit Andreje Babiše. Sociální demokraté se prý musejí naučit mluvit k lidem stejně jednoduše jako lídr hnutí ANO. A tak Birke odstartoval volební kampaň ČSSD a začal pěkně zostra. Čerstvý volební stratég socialistů rozeslal médiím tiskovou zprávu zpracovanou dle vlastního receptu, je stručná, jednoduchá a úderná. Má pouhé dvě věty a výhružná rétorika z ní přímo čiší: „Vážený pane ministře dopravy, prosím Vás, svolejte Řídící výbor pro přípravu zadávací dokumentace na mýto. Ten poslední se konal v dubnu minulého roku."Božínku, musí se třást strachy ministr dopravy Ťok i jeho šéf Andrej Babiš po vzedmutí sociálnědemokratického intelektu. Hrůza, křičí sborem i protřelí političtí harcovníci ČSSD a rvou si vlasy z hlavy. Částečně proto, že na rozdíl od svého šéfa mohou, ale hlavně vzteky.

Palermo se vrací

Zastupitelé v Praze 11 se obávají, že mohou být za svůj názor zastřeleni. Obracejí se proto na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO), aby zajistila jejich bezpečnost.

Bývalý starosta Jiří Štyler (Hnutí za Prahu 11) - ano, ten co jej kdysi sledovala bezpečnostní agentura Víta Bárty (Věci veřejné) a po setkání s neznámými svalovci skončil na JIP - totiž chodí na jednání zastupitelstva ozbrojen a veřejně prohlašuje, že pistoli bude nosit i nadále.

Zastupitel za stranu Jižní Město náš domov Rosťa Korbel se asi hodně vyděsil, protože se o své leknutí potřeboval podělit prostřednictvím mediální agentury s novináři. „Štyler měl podle svědectví radního Prahy 11 Říčaře (ANO) na koaličním jednání položit na stůl zbraň, sice zřejmě legálně drženou, nicméně s dovětkem o posílené víře v dobrý výsledek tohoto jednání,“ vzkázal médiím. Redakce Odposlechu je rovněž zděšena, jaké poměry to panují vmírumilovné městské části, která byla celkem nedávno - za proslulého starosty Dalibora Mlejnského - nazývána pražským Palermem. Trochu nás uklidnilo, když se později některé věci vyjasnily: třeba že jde o historku dva roky starou, onou legálně drženou zbraní byla paintballová pistolka, Rosťa Korbel je členem strany, kterou si založil zmiňovaný exstarosta Mlejnský, a zprávu vyrobila agentura bývalého mluvčího Prahy 10 - líhně to politických talentů známého šíbra Tomáše Hrdličky -, který pracoval i pro Mlejnského.

Pakt Kmoníček Kmoníčková

Česká ekonomická diplomacie získala výraznou posilu. Zatímco dosavadní šéf zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček se pomalu přesouvá za oceán na ambasádu do Washingtonu, jeho partnerka Indira Gumarová Kmoníčková se vrhla do lukrativních českočínských vztahů. Působí jako čestná prezidentka Česko-slovensko-čínské komory, kde se to jen hemží známými politickými jmény. Paní Indira zasedla například vedle známého jihočeského kmotra Pavla Dlouhého, proruského poslance Milana Šarapatky či českokrumlovského senátora a obhájce developerské Šumavy Tomáše Jirsy.

Politickou záštitu získala komora třeba od bývalého senátora Zdeňka Škromacha. Svou činnost proto tento spolek mohl slavnostně zahájit v horní komoře českého parlamentu. Redakce Odposlechu má podezření, že jednoho dne došlo doma u Kmoníčků k rozdělení sfér vlivu.

bitcoin_skoleni

Kmoníčkovský pakt přisoudil paní Indiře Východ s Čínou a na Hynka zbyl čím dál méně zajímavý Západ se Spojenými státy.

Kmoníčkovi se rozkročili široce, teď jen aby nás to parcelování světa nebolelo jako před lety. •

  • Našli jste v článku chybu?