Menu Zavřít

Ozvěny

23. 9. 2019
Autor: Euro.cz

Jezuité & koně Před 80 lety nahrál Oldřich Nový píseň „Jen pro ten dnešní den“. Kromě toho vznikli jezuité (1540), Gundolf Köhler zabil na Oktoberfestu 13 lidí (1980) a v Chuchli se konaly první dostihy (1906). Lidi dle Národní politiky už od rána svážely povozy, vlaky i parníky, a když pak o půl třetí dal zvonec znamení, „šikésně oblečené dámy vystupují na židle a tribuny sledují kukátky let závodních koní s barevnými jezdci“.

Fotbalové stereotypy

Italská televizní stanice Top Calcio 24 propustila komentátora Luciana Passiraniho poté, co prohlásil, že čerstvou posilu Interu Milán – útočníka Romela Lukakua – lze zastavit jen tak, že mu hodíte „10 banánů“.

V Manchesteru na tom byl chudák Lukaku přece jen o něco líp. Tamní fanoušci o něm zpívali oslavný hymnus, který začínal neskromným tvrzením: „Náš belgický ofenzivní génius Romelu Lukaku má penis 24 palců dlouhý…“

Prekambrický hřích

Vědci z univerzity v Michiganu zjistili, že muškám octomilkám škodí příliš mnoho cukru. Když se jím přežerou, zpitomí tak, že mají neustále chuť na sladké, nepoznají, že už jsou syté a – tloustnou. Vzhledem k tomu, že poslední společný předek hmyzu a člověka žil před nějakými 600 miliony lety, mají tlouštíci o čem přemýšlet.

Sbohem, teletexte!

Britská BBC oznámila, že počátkem příštího roku vypne teletext, se kterým před 45 lety jako vůbec první na světě začínala. Doufejme, že ruské televizní kanály si ono médium ještě pár let podrží. Odkud by pak čerpal informace poslední žijící uživatel teletextu – náš hradní pán?

5,5

milionu dolarů zaplatil Polský národní fond jisté americké firmě za to, aby zpropagovala krásy Polska v USA. Výsledný instagramový profil „Heart of Poland“ stojí za každý cent, který na něj padl. Nikdo ho sice nesleduje, ale fotky jsou krásné a vůbec nevadí, že jsou z agentur. Jen ta vůbec nejhezčí má drobnou vadu – neukazuje západ slunce nad varšavskou čtvrtí Pragou, ale – cholera jasna! – nad naší Prahou.

Ruská ruleta

Poblíž Novosibirsku explodovala laboratoř na výrobu biologických zbraní, ve které se experimentuje s viry eboly či neštovic. Je to jen pár týdnů, co u Severodvinsku vybuchla raketa na jaderný pohon, a dalších čtrnáct dní předtím otřásla Krasnojarským krajem spektakulární exploze muničního skladu.

Lidstvo Rusové vyhubí tak jako tak, stačí si zvolit způsob smrti. Libo-li ebolu? Nebo snad gama záření?

Schillerová v online kotli

Stejně srdnatě jako Daniel do jámy lvové se vydala ministryně financí Schillerová na online jistého bulvárního webu. „Jsem prostitutka. Budu potřebovat EET pokladnu?“ ptal se kdosi a jiný chtěl vědět, zda může své ztrátové podnikání vylepšit výlepem předražených billboardů jako na Čapím hnízdě. Když pak ministryně s lehkým zapýřením prozradila, že se maže pleťovým krémem Helena Rubinstein, bylo jasné, že se online povedl.

Liberté, égalité, fraternité

Starosta města Levallois-Perret Patrick Balkany je nezlomný muž. V minulosti stál před soudem za to, že mu doma posluhovali zaměstnanci radnice, nyní skončil za mřížemi kvůli daňovým únikům. Jeho žena byla sice odsouzena s ním, ale kvůli nemoci se vězení vyhnula, a tak coby místostarostka automaticky převzala otěže města. Jak se zdá, ve Francii dokázali heslo „kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu“ povýšit na umění.

Š-š-š-š-š-š

bitcoin_skoleni

V šoubyznysu není smrt nepřekonatelnou překážkou, vydělat se dá na živém stejně jako na mrtvém hudebníkovi. U příležitosti pátého, respektive pětapůltého úmrtí zpěvačky Ivety Bartošové se tak v říjnu uskuteční vzpomínkový koncert. Vystoupí na něm kdekdo od Báry Basikové po Standu Hložka. A velké finále nejspíš obstará Maxim Turbulenc s hitovkou Jede jede mašinka…

  • Našli jste v článku chybu?