Menu Zavřít

Poloostrov u Pardubic

25. 6. 2007
Autor: Euro.cz

MARIN KEMP Patrně nejznámějším českým střediskem vodního lyžování, které je zaměřeno komerčně, je Marin Kemp v Mělicích u Pardubic. Návštěvník se zde ocitá na poloostrově, na jehož obou březích může jezdit člun s lyžařem. Čtyřnásobný mistr Evropy ve vodním lyžování František Stehno zde vybudoval kompletní zázemí pro tento sport.

MARIN KEMP

Mistr Evropy ve vodním lyžování František Stehno provozuje nedaleko Pardubic Marin Kemp.

Patrně nejznámějším českým střediskem vodního lyžování, které je zaměřeno komerčně, je Marin Kemp v Mělicích u Pardubic. Návštěvník se zde ocitá na poloostrově, na jehož obou březích může jezdit člun s lyžařem. Čtyřnásobný mistr Evropy ve vodním lyžování František Stehno zde vybudoval kompletní zázemí pro tento sport.

„Po závodní kariéře jsem dělal trenéra v českém národním družstvu. Několik sezon jsem trénoval také v Itálii a dva roky v Anglii. V roce 1997 jsem koupil tento pozemek a první člun a založil školu vodního lyžování,“ vzpomíná Stehno.

JE TO VELKÝ KŮŇ

Na poloostrově je autokemp, restaurace i pokoje k ubytování. „Kemp a ostatní zázemí tak trochu dotují to lyžování, které by se samo o sobě nevyplatilo,“ vysvětluje Stehno. Zároveň dodává, že vodní lyžování není jeho hlavní výdělečnou činností. „První rok bylo toto podnikání spíše přítěží. Dnes už je to tu zařízené a samo na sebe si to vydělá. Není to ale to hlavní, co mě živí. Je to pro mne spíše takový velký kůň,“ vysvětluje Stehno.

Protože po otevření školy vodního lyžování neměl v zimě co dělat, založil ještě obchodní společnost. „Začal jsem obchodovat s artiklem voda, plyn, topení. Původně jsem tu firmu založil, abych se mimo sezonu nenudil, ale rozjela se a prosperuje,“ usmívá se Stehno.

KLUB PRO NADŠENCE Štamgasti jsou v Mělicích většinou členy místního Marin klubu. Tím získávají slevu deset korun za minutu jízdy, která nečleny stojí 35 korun, a dvacetiprocentní slevu na ubytování. Roční členství stojí čtyři tisíce korun. Je ale možné se k němu dopracovat čtyřmi celodenními brigádami. Členskou základnu dnes tvoří kolem šedesáti lidí. Kromě brigádníků má sportovní středisko pouze tři stálé zaměstnance.

„Klientelu máme z různých koutů republiky. Kolem třiceti procent pak tvoří cizinci, především Norové, Holanďané, Němci a Belgičané,“ popisuje Stehno. „Norové jezdí hlavně na jaře. Jsou obdivuhodní, voda má patnáct stupňů a oni se vydrží koupat hodinu,“ dodává.

VÝHODA ODDĚLENÝCH PLOCH

bitcoin_skoleni

Protože roste zájem o ježdění na wakeboardu, přibyl letos na jaře k dosavadním dvěma člunům Marin Kempu ještě třetí – speciálně upravený pro wakeboardisty. „Je větší, silnější a má nádrže na naplnění vodou, aby se zatížil,“ popisuje Stehno. Vedle vodního lyžování a wakeboardingu nabízí Marin Kemp hostům i další atrakce, jako jízdy na velkých nafukovacích kruzích či banánech. Půjčení neoprenů a vest je v ceně jízdného.

„Velkou výhodou jsou tady ty dvě vodní plochy oddělené poloostrovem. Hlavně když tu trénují závodníci, nemůžou jet kvůli vlnám dva čluny současně na jedné ploše. Tady se dá na jedné straně trénovat a na druhé vozit rekreanty,“ konstatuje Stehno.

  • Našli jste v článku chybu?