Několik desítek tun materiálu PPF nakoupila nejen v Číně a v dalších asijských zemích, ale také v Evropě. Celkem PPF věnovala 6,9 milionu respirátorů a chirurgických roušek, 30 tisíc testovacích tamponů, 570 tisíc párů lékařských rukavic a tisíce lékařských brýlí a teploměrů.
Kromě zdravotnického materiálu skupina podpořila částkou deset miliónů korun výrobu ventilátorů CoroVent, vyráběných českou firmou MICo na základě vývoje z ČVUT ve spolupráci s platformou COVID19CZ. Přes 25 milionů poskytla PPF českému ministerstvu vnitra na nákup ventilátorů a ve formě úhrady logistických služeb v Šanghaji. V Srbsku PPF pomohla vládě s nákupem respirátorů v roli zprostředkovatele. Nejčastěji byla příjemcem pomoci ministerstva zdravotnictví, či příslušné státní instituce, které koordinaci pomoci v daných zemích mají v gesci, případně i místní nemocnice.
"Pomohli jsme ve všech zemích, kde podnikáme a naše pomoc byla potřeba. Děkuji všem našim zaměstnancům, kteří věnovali svůj čas pomoci lidem a komunitám, jichž jsme součástí. Často to byla neuvěřitelná logistická bitva. Hodně jsme se naučili," uvedl zakladatel a majoritní akcionář PPF Petr Kellner.
Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe.
Skupina PPF ke konci loňského června zaměstnávala celosvětově téměř 160 tisíc lidí, z toho zhruba 15.000 v Česku. V loňském prvním pololetí stoupl skupině meziročně čistý zisk o 160 procent na 14,6 miliardy korun (573 milionů eur), když ve stejném období o rok dříve firma vydělala 5,6 miliardy korun (220 milionů eur). Celková aktiva skupiny se zvýšila o pět procent na 1,2 bilionu Kč (47,3 miliardy eur).