30. 6. 2004
Autor: Euro.cz

Amatéři hráli v Mariánských Lázních

CIF24

Vynikajícím výsledkem „dvakrát pod par“ ozdobil karlovarský Petr Skopový třetí turnaj letošní CGAT, který se pod názvem J&T Global Cup konal o posledním červnovém víkendu v Mariánských Lázních. Sobotní první kolo zahrál mínus šest a druhé jednu pod par (66,71,137). Dalším umístěným Martinu Peterkovi a Romanu Svobodovi (oba GKČ) utekl o čtyři rány. O druhém místě Peterky rozhodovalo jeho lepší druhé kolo (výborných 69 oproti Svobodovým 72). V ženách zvítězila domácí Edita Nechanická (72,76,14).
„Do druhého kola jsem sice vstupoval s náskokem tří ran, ale soupeři mi nedali nic zadarmo. Především Roman Svoboda, se kterým jsem šel ve flajtu, se opět ukázal jako bojovník, jenž se nevzdává ani za velmi nepříznivého stavu,“ okomentoval svoje vítězství Petr Skopový, který už vyhrál první podnik letošní GCAT v Darovanském Dvoře.
Pravidlo o lepším druhém kole vstoupilo v platnost i při určování pořadí na dalších místech v mužské kategorii – čtvrtý skončil domácí Tomáš Jokl (75,72,147), pátý líšnický Ondřej Lébl (70,77,147), šestý Jiří Holý jr. z GKČ (75,73,148) a sedmý Petr Němeček z GCEP (73,75,148). Zklamáním byl matný výkon letošního mistra ČR ve hře na jamky Petra Niče, který po pokaženém prvním kole (79) a nijak přesvědčivém druhém (73) obsadil jen celkové desáté místo.
V ženské kategorii s přehledem zvítězila domácí Edita Nechanická (72,76,148) před Zuzanou Mašínovou z GCP (77,77,154). Karlovarská Marta Balková zahrála v prvním kole 75, ale do druhého kola ze zdravotních důvodů nenastoupila. Dobře finišující mariánskolázeňskou Stanislavu Kopejtkovou (80,75,155) posunul nejlepší nedělní výkon na třetí místo. O dalším pořadí opět musela rozhodnout lepší druhá kola – čtvrtá byla karlovarská Barbora Barcalová (79,79,158), pátá zkušená Martina Dorníková z GCEP (78,80,158) a šestá talentovaná čeladenská Agáta Dudysová (77,81,158). Výborně zahrála mladičká Jessica Korda z GCK (81,78,159). Jedna z favoritek, Slovenka Zuzana Kamasová se musela kvůli zranění spokojit jen s jedenáctým. místem (80,81,161).
V sobotu naše nejvyšší amatérská soutěž probíhala za téměř ideálního golfového počasí, v neděli ji provázel déšť, občas přecházející ve vydatný liják. Při slavnostním vyhlašování výsledků poznamenal prezident ČGF Milan Veselý s úsměvem v narážce na nedávné propršené finále národního jamkového mistrovství, že by se golf mohl v encyklopediích brzy objevit jako sport, který se hraje převážně v dešti…
Čtvrtý turnaj CGAT se bude konat ve dnech 17. až 18. července pod názvem UTAX Cup (major) v rakouském Haugschlagu