Menu Zavřít

Projekt 2017: Praha 4 investuje do revitalizace koupaliště Lhotka 50 milionů korun

8. 5. 2017
Autor: CC BY-SA 3.0: Šjů- Wikimedia Commons

Zpustlý areál koupaliště Lhotka v Praze 4 získává kontury. Městská část plánuje ukončení demolicí nevyhovujících budov u vodní plochy, následovat bude revitalizace koupaliště včetně zázemí a všech inženýrských sítí. „V letošním roce je z rozpočtu městské části vyčleněno zhruba 50 milionů korun,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Praha 4 revitalizaci Lhotky vybrala do seriálu serveru Euro.cz Projekt 2017.

Druhá etapa revitalizace areálu pak bude zahrnovat modernizaci dosavadních sportovišť a vybudování nových. Praha 4 počítá u přírodního koupaliště s biotopovým čištěním vody. Areál, ve kterém bude technické i sociální zázemí, by měl být otevřený celoročně.

Plavci i neplavci budou mít po dokončení obnovy koupaliště k dispozici pro vodní radovánky 5570 metrů čtverečních. „Zdatnější plavci jistě ocení dvě mola a hloubku až 3,25 metru. Část pro neplavce a děti s maximální hloubkou okolo jednoho metru bude vyznačena a oddělena bójemi a lanem,“ uvedl mluvčí Bigas.

 Vizualizace koupaliště Lhotka Vizualizace koupaliště Lhotka. (Zdroj MČ Praha 4)

Stavební práce nabraly už dříve zpoždění například kvůli tomu, že radnice řešila, zda bude koupaliště zásobovat pitnou nebo přírodní vodou. Pitná voda by ale byla pro městskou část, a potažmo i návštěvníky, neúnosně drahá. „Hydrologické průzkumy nakonec potvrdily dostatečnou kapacitu zásob podzemní vody.

Další prodlevy prý následovaly kvůli odstraňování nebezpečných materiálů. V tehdejších šatnách byl azbest a likvidace takových staveb je náročnější než u staveb z klasických materiálů.


Stavební práce zdržel azbest. Čtěte:

bitcoin_skoleni

Otevření Lhotky zbrzdily vrty a azbest

 Koupaliště Lhotka nákres


Areál prodal v roce 2005 Fond národního majetku společnosti Eco-Investment. Nový vlastník ale měl v plánu místo koupaliště v areálu vybudovat rezidenční bydlení, proti tomu se ale postavili místní obyvatelé. Zdevastovaný areál nakonec odkoupila v roce 2014 radnice za cenu 58 milionů korun zpět.

Podívejte se i na další díly seriálu:

Projekt 2017: Kultivace Žižkova je priorita. Praha 3 za ní dá 47 milionů

Projekt 2017: „Resslovku“ v Praze 2 čeká oprava za téměř 30 milionů korun

Projekt 2017: Praha 1 otevře památku dětem. Nejdříve ji ale za 60 milionů opraví


  • Našli jste v článku chybu?