Menu Zavřít

Protekční mikroučitelé

27. 10. 2014
Autor: Euro.cz

Corinth Pro brněnskou firmu Corinth, která se přesunula také do Kalifornie, se ze všeho nejdříve nadchl bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer. Corinth totiž přišel s aplikací označovanou jako „Google Earth pro mikrosvět“. Původní malý projekt se nyní transformoval do plnohodnotné dotykové aplikace Corinth Classroom. Ta čítá stovky trojrozměrných objektů, které je možné si přibližovat do těch nejmenších detailů, tedy skutečně na onu „mikroúroveň“. Modely pokrývají biologii člověka, rostliny, zvířata, geologii, chemii, techniku a další oblasti.

Microsoft si Corinth oblíbil z toho důvodu, že vsadil na platformu Windows 8. To je vzhledem k problémům celého systému překvapivá volba, na druhé straně jsou ale Brňané Redmondem protežováni na velkých konferencích a mají lepší přístup k partnerům a zákazníkům. Microsoft bere Corinth jako stěžejní aplikaci pro své aktivity ve vzdělávání a školách.

bitcoin_skoleni

„Classroom máme nasazený ve školách v Číně, Thajsku, Lotyšsku, Česku, Švédsku, Kalifornii, Washingtonu či na Maltě a Tchaj-wanu,“ vypočítává šéf Corinthu Ondřej Homola. Ten teď aktuálně pracuje na velkém projektu v Lotyšsku, kde ve spolupráci s tamním Telekomem a vládou řeší pilotní národní vzdělávací projekt založený na 3D.

I přesto všechno ale Classroom nemá jednoduchý obchodní model a otázkou je rovněž sázka na Microsoft. „Zvažujeme, že produkt převedeme také do webové podoby,“ dodává k tomu Homola. l

  • Našli jste v článku chybu?