Krátké zprávy
Gastronomie
Proti gustu…
Ojedinělé zaměření má specializovaná restaurace v Pekingu. Zákazníkům předkládá jídla, jejichž základem jsou výhradně zvířecí penisy. Zpracovává pohlavní údy více než třiceti druhů zvířat, například oslů, býků, psů, tuleňů, beranů…
O služby Guolizhuang penis restaurantu je takový zájem, že majitel již buduje řetězec těchto restaurací. Další čtyři otevřel v Pekingu, a jednu dokonce ve Spojených státech. Radují se z ní obyvatelé čínské čtvrti v Atlantě. Konzumaci zvířecích penisů totiž Číňané pokládají za lék pro muže na zlepšení sexuální výkonnosti, ženám prý zlepšuje pleť.
Nejnižší ceny v Guolizhuang penis restaurantu se v přepočtu pohybují kolem 750 korun za porci, ovšem kotlík s deseti druhy zvířecích penisů přijde na 2600 korun. Nejdražší specialitou je jídlo z penisu kanadského tuleně, které stojí v přepočtu přibližně 6500 korun.
Restaurace nabízí i neobvyklé nápoje, například víno s extraktem ze srnčího srdce, penisu a krve. V konzumentovi prý probudí neobyčejnou sexuální energii za pouhou půlhodinu.
Popisek: Takto Guolizhuang penis restaurant servíruje hovězí a psí pohlavní úd
Martin Mašek
S hotelem na kapotě
Sponzorem automobilového Bohemia Racing Teamu se stal hotel Omnia v Janských Lázních. Čtyřhvězdičkový hotel s kapacitou 110 lůžek se na kapotách vozů Bohemia Racing Teamu chce zviditelnit při Mezinárodním mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích.
„Hledali jsme partnera, se kterým bychom mohli spojit jméno hotelu, a když přišla nabídka od jezdce Milana Maděryče z Bohemia Racing Teamu, neváhali jsme dlouho. Závody Mezinárodního mistrovství ČR na okruzích jsou díky účasti zajímavých jmen a souboji mezi vozy značky Audi a Mercedes ostře sledovanou záležitostí,“ řekl k tomuto spojení obchodní ředitel hotelu Omnia Jan Kuklík.
Letošní Mezinárodní mistrovství ČR na okruzích má na pořadu ještě dva závody, 19.–21. září Podzimní cenu Brna a Epilog 2008, který se na brněnském okruhu pojede 24. a 25. října.
Pekingské medaile
Zlaté a stříbrné pamětní medaile, které připomínají olympiádu v Pekingu, připravila společnost Zlaté mince – Numismatika. Nabízí limitovanou edici pamětní medaile Olympijské hry Peking, a to ve zlatě a stříbře.
Medaile jsou ozdobeny čínskými motivy, na rubové straně opisuje hranu nápis Český olympijský výbor, který na tvorbě spolupracoval. Emitentem je Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, která medaile vyrazila. Zlatou medaili se stylizovaným Diskobolem a nápisem Olympijské hry Peking 2008 na lícové straně navrhl Josef Oplištil a rytecky provedl Lubomír Lietava. Medaile o ryzosti 999,9/1000 Au má průměr 22 milimetrů, hmotnost 7,78 gramů a je opatřena hladkou hranou. Prodává se za 7000 korun.
Autorem výtvarného návrhu stříbrné mince, na níž je na líci vyobrazena Velká čínská zeď, je Vojtěch Dostál, rytcem byl opět Lubomír Lietava. Medaile s hladkou hranou o ryzosti 999/1000 Ag má průměr 34 milimetrů a hmotnost 16 gramů. Stojí 700 korun. Obě medaile vyšly v limitovaných kolekcích po 500 kusech.
Design od Kare
Lifestylová designová firma Kare začínala v roce 1981 jako malý obchod s policemi v německém Mnichově. V současné době udává trend a styl v Německu, Rakousku a od roku 2006 působí i v Česku. Nabízí nábytek, osvětlení, doplňky a dárkové předměty. Novou kolekci představuje Kare v objemném katalogu s názvem Create Your Moment. Kolekce je rozdělena do dvaceti stylů s charakteristickými názvy jako Rockstar, Dandy & Vamp, Colonial, Mediteran, Retro, Ethno, Factory, Klasik, Metropolis nebo Bar.
Popisek: Z nové kolekce firmy Kare. Vlevo souprava Villa, vpravo Ibiza.
Glenmorangie nepatří v Česku k nejznámějším skotským whisky. Přesto je to nejoblíbenější jednodruhová whisky ve Skotsku a druhá nejprodávanější skotská jednodruhová whisky na světě vůbec. Vyrábí se od roku 1983 a její nejnovější řada se jmenuje Glenmorangie Extra Matured. Whisky Glenmorangie zraje minimálně deset let v sudech, které předtím obsahovaly bourbon. Poté se přelévá do dalších sudů nasáklých aroma portského vína nebo sherry.