Zcela bez ohledu na to, kdo měl v techno-debatách pravdu, jsou technaři, policie, premiér, prezident, ex-prezident i vůdce opozice géniové a všichni dohromady, ač žádný vědomě, mě inspirovali k nápadu jak konečně přivést infrastrukturu českého venkova na evropskou úroveň.
Vyhrazuji si na to copyright a fungovalo by to následovně: Základním poznatkem je, že vláda je zjevně nejen ochotná, nýbrž cítí povinnost na žádost kteréhokoli občana o ochranu majetku a klidu provést policejní akci, která stojí třicet milionů korun. Je to tak správné, soukromí a s ním spojený majetek jsou v demokracii nedotknutelné. Taky na to zjevně má, a co nemá, vybere si od daňového poplatníka. To je taky správné, od toho tady daňový poplatník je. Připomeňme si ještě, že kterýkoli občan se svým nedotknutelným soukromím a daňový poplatník se svými daněmi jsou jedna a tatáž osoba. Takže ochranu jeho soukromí neplatí vláda, platí si ji sám.
Čističky, nebo přesčasy.
Připusťme alespoň na chvilku a teoreticky, že hlavním důvodem k ochraně majetku a klidu daňového poplatníka není péče o výdělek policisty, nýbrž ochrana majetku a klidu daňového poplatníka.
Třicet milionů korun za přesčasy tisícovky policistů v plné zbroji včetně vrtulníků odpovídá přibližně rozpočtu na pořízení vesnické kanalizace a čističky tekutých odpadů, které se dnes vesměs vypouštějí do toho příslovečného českého rybníka. Aby vláda mohla dostát svému zákonnému závazku chránit národ před technem, musela by mít k dispozici ve zvláštních fondech třicet milionů korun pro každou českou vesnici, pro případ, že tam vypukne technoparty. V každé vesnici se to může stát a každá vesnice má na ochranu zákonný nárok.
A teď zkusme tohle: Co kdyby si nějakou technoparty uspořádala opravdu každá vesnice a požádala vládu o těch třicet milionů, na které má ze zákona nárok, ale s tím, že je neutratí za policii, nýbrž si technaře uhlídá sama a pořídí si za to čističku?
Po techno akcích by pak byla taková poptávka, že by vyznavači tohoto hudebního stylu nikde nestačili pobýt déle než pár hodin. To by každý vydržel a byl by všude klid. No tak dobře, policisté by přišli o kšeft. Ale s tím časem, co by měli nazbyt, by si mohli dělat jiné melouchy. Třeba stavět ty čističky.
Výhra jistá.
Kdo by si tento nápad dal do volebního programu, není možné, že by volby nevyhrál. Kdyby se mu někdy v budoucnu následkem přílišné poptávky nedostávalo peněz na každou vesnici, protože daňový poplatník už nemá z čeho platit daně, fondy bude snadné vymámit z EU následujícím slibem: Kromě povýšení svých vesnic na evropskou úroveň podle ekologických regulací EU přijme Česko na své území všechny technaře z celé Evropy a poskytne jim útulek a prostor k seberealizaci. Jestliže ani tento slib na EU nezapůsobí, alternativou by mohla být naopak pohrůžka, že všechny technaře vyveze do bohatších zemí EU. Ony si to rychle rozmyslí. Tento slib by platil po dobu, než se všechny české vesnice dostanou na tu evropskou úroveň. Což potrvá nejmíň deset let. Do té doby se technaři vyřádí a stanou se z nich úctyhodní občané, kteří budou z nostalgického vděku navždy volit toho, kdo je nechal vyřádit.
Podobných nápadů, jak vyhrát volby, mám víc.