Pokud se přeci jen ve hrách politické názory objeví, musí jít o názor tvůrců. Ne o tah marketingového oddělení, řekl Sweeney na lasvegaské konferenci D.I.C.E. „(Herní) platformy musí být neutrální,“ dodal.
Sweeney před šéfy
dalších studií mluvil o více současných problémech herního průmyslu. Zkritizoval
například byznysovém modely Facebooku a Googlu, které nabízejí bezplatné služby
výměnou za „ztrátu soukromí a svobody“.
Dotkl se také problematiky takzvaných lootboxů, tedy beden s náhodným obsahem, které se v řadě her prodávají za reálné peníze. „Chceme být jako Las Vegas s herními automaty…nebo být respektovanými tvůrci produktů, kterým mohou zákazníci věřit?“ položil přítomným řečnickou otázku. Některé státy považují lootboxy za formu hazardu. Belgie a Nizozemsko je ve hrách zcela zakázaly.
Sweeneyho prohlášení volnosti tvůrců zapadá do dlouhodobé strategie Epic Games, připomněl web The Verge. „Epic podporuje právo na vyjádření názorů na politiku a lidské práva,“ uvedl již dříve zástupce studia s tím, že by Epic nikdy nepotrestal hráče za komentáře k politickému dění. Studio naráželo na rozhodnutí svého konkurenta Blizzard potrestat hráče a moderátory za vyjádření podpory demonstrantům v Hongkongu.
Studio Epic Games strojí za hitem Fortnite. Podle dat z minulého roku měl Fortnite 250 milionů registrovaných hráčů. Od svého spuštění v roce 2017 získala více než dvě desítky ocenění. Tim Sweeney je zakladatelem a ředitelem Epic Games. Magazín Forbes hodnotu jeho majetku odhaduje na čtyři a půl miliardy dolarů.