Menu Zavřít

Zapomeňte na iPhone, Apple chce být vaším doktorem

4. 4. 2014
Autor: Euro

Poslední dobou si říkám, že můj téměř čtyři roky starý iPhone 4 by zasloužil výměnu. Apple ovšem není schopný nabídnout něco, čím by dokázal vyvážit skutečnost, že starý telefon funguje stále bez chyby, má jen horší vybavení. Doba, kdy nám americká firma znovu vyrazí dech, se ovšem podle hromadících se důkazů nezadržitelně blíží.

Banka Morgan Stanley ve čtvrtek zveřejnila obsáhlou zprávu o 96 stranách nazvanou „Internet věcí“. V ní poměrně sugestivně líčí budoucnosti celého IT sektoru, který se od počítačů a mobilních telefonů přesune k běžným věcem, u nichž by nás dosud využití nejmodernějších technologií ani nenapadlo.

Je evidentní, že výrobci nakukují především do sektoru zdravotnictví, který jim nabízí skvělé možnosti výdělku. Kult zdraví vládne napříč celým světem a potenciální zisky se dají srovnat snad jen s těžbou nerostných surovin.

Mezi obsáhlou zprávou je i nenápadná stránka, která rekapituluje přijímání pracovníků ve společnosti Apple a další akvizice, které firma v poslední době provedla. Na první pohled je zřejmé, že Apple pracuje na něčem, co by znovu mohlo změnit svět. Nejspíš jde skutečně o hodinky (jmenovat by se mohly iWatch), ale jejich funkčnost má evidentně co do činění s lidským zdravím a kondicí. Zkrátka věc, kterou si mohou koupit i odpůrci amerického kolosu.

Přehled dění v Apple:
Červen 2012 – Koupě společnosti Authentec, jejíž technologie je součástí čtečky otisku prstů u nejnovějšího iPhonu.
Konec 2012 a začátek 2013 – Příchod několika expertů na výrobu senzorů pro monitorování toku krve ze společnosti C8 MediSensors.
Březen 2013 – Akvizice společnosti WifiSlam, která se věnuje výrobě zařízení pro navigaci uvnitř budov.
Červen 2013 – Představení nového operačního systému iOS, který podporuje bezdrátové komunikační technologie AirDrop a iBeacon. Firma přijala nejméně jednoho experta na biometrické senzory ze společnosti Senseonics a uskutečnila personální změny ve vedení speciálních projektů.
Srpen 2013 – K Apple nastoupil Jay Blahnik, který se podílel na vývoji pásku Fuelband u Nike. Firma navíc koupila společnost Passif Semiconductor, který vyvíjí produkty využívající technologii Bluetooth 4.0.
Září 2013 – Představení nového iPhone 5S, který je vybaven čtečkou otisku prstů a procesorem, který dokáže rychle zpracovat data z akcelerometru, gyroskopu či kompasu.
Konec 2013 – Nástup Nancy Dohertyové ze startupu Sano, který se zabývá monitoringem krevního obrazu prostřednictvím takzvaných mikrojehel. Přichází i Ravi Narasimhan, který je držitelem zhruba 40 patentů na nejrůznější lékařské senzory.
Leden 2014 – Nástup Marcelo Maliniho, který drží 70 patentů na nejrůznější senzory a monitorující přístroje. Apple rovněž přivádí ze společnosti Masimo Michaela O’Reilyho, který stál u zrodu zařízení kompatibilního s iPhonem, jež monitorovalo okysličení krve.
Únor 2014 – Z Philipsu přichází J.E.M. Raymann, který se specializoval na výzkum spánku.

Čtěte více:

Tak jak je to s těmi dividendami státních firem?

Miliardu nebrat

bitcoin_skoleni

Kalouskův budík


  • Našli jste v článku chybu?