Aby mohli zaregistrovat firmu, udělat změnu v té stávající či uložit listiny, musí mnozí jejich majitelé jezdit stovky kilometrů na krajské soudy. Stát totiž zapomněl vybudovat v sedmi nově vzniklých krajích potřebné instituce.
ČASU PODNIKATELŮ SI STÁT NECENÍ Aby mohli zaregistrovat firmu, udělat změnu v té stávající či uložit listiny, musí mnozí jejich majitelé jezdit stovky kilometrů na krajské soudy. Stát totiž zapomněl vybudovat v sedmi nově vzniklých krajích potřebné instituce. Ministerstvo ani neuvažuje o tom, že by rejstříkové soudy kopírovaly nové krajské uspořádání. Nejhorší je, že výpis z rejstříku není k mání ani ve městě, kde krajský soud funguje. Podnikatelé ztrácejí čas i peníze. Komu na tom záleží? (em) ČESKÝM ŽENÁM K NOVĚ ZAVEDENÉMU SVÁTKU
Už nějakou dobu nesmějí naše ženy pracovat v podzemí a vykonávat náročnou fyzickou práci. EU míní, že to narušuje zásadu rovnosti pohlaví a bude tedy třeba předpisy změnit. Také bude nutné v dolech, metru a leckde jinde postavit zvláštní šatny, WC, sprchy atd. Protože jen formální rovnost je k ničemu. Pokud česká žena bude chtít rubat uhlí, nesmí jí v tom nic bránit.
(pb)
**KŘEČEK JEŠTĚ NENÍ NA ODSTŘEL
V mediálním rozruchu kolem kulky a výhružného dopisu, které obdržel zastánce regulovaných nájmů Stanislav Křeček, zcela zanikla zpráva, že ministerstvo pro místní rozvoj chce už konečně zatočit s neplatiči činží. Kdo by tři měsíce nezaplatil, ten by dostal od majitele výpověď. Žádné čekání na soud. Tento postup, běžný všude na světě, mohl být i u nás zaveden již dávno. Přežil několik ministrů, bohužel jen ve formě návrhu. A protože existuje silná lobby poslance Křečka, nemá velkou šanci ani teď.
(em)