Vytápění běžné domácnosti bude podle nových ceníků Pražské plynárenské asi o pět procent dražší, a to již od října. Na tuzemském trhu vyrůstá stále větší počet alternativních dodavatelů, kteří tvrdě konkurují takovým vahám jako je např. RWE Trangas.
Foto: Profimedia.cz
Právě skupina RWE Trangas zaznamenala v poslední době nejvýraznější odliv zákazníků. Schopnější obchodníci s energiemi dokáží snížit účet za energie až o deset procent. Možná tedy nadešla vhodná doba pro změnu dodavatele. Nejnepříjemnější na celém procesu je výpovědní lhůta; ta u běžné smlouvy trvá tři měsíce; změna nového dodavatele se tak může protáhnout až na čtyři měsíce. Od smlouvy lze ale odstoupit právě ve chvíli, kdy stávající dodavatel změní ceník nebo obchodní podmínky; celý proces se tak výrazně zkrátí.
Na českém trhu se objevuje spoustu nových alternativ. Se zajímavou nabídkou přichází České Energetické Centrum: po dobu platnosti smlouvy totiž garantuje nižší cenu elektřiny, než jakou nabízí tradiční dodavatel v regionu – ČEZ, PRE či E.ON. Úspora na jednu MWh v porovnání s ČEZ činí 139 Kč. „Naši klienti díky této nabídce ušetří své prostředky za elektřinu a navíc budou mít jistotu, že dominantní regionální dodavatel v budoucnu nesníží cenu elektřiny pod úroveň Energetického centra. Naše ceny budou vždy o dohodnutou částku nižší,“ říká ředitel Energetického Centra René Grebeň. „Naší hlavní devizou je nadstandardní klientský servis. Pro zkvalitnění péče o zákazníky jsme vybudovali nezávislé poradenské centrum, které rozšiřuje naši nabídku o další služby,“ dodává.
České Energetické Centrum nabízí kromě dodávky energie také asistenční služby, ve kterých je zahrnuto např. právní poradenství či pomoc při technických haváriích v domácnostech. V případě ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti lze u Energetického Centra zálohy za energii pozdržet. Stojí tedy za úvahu, zda nepřišel vhodný čas na změnu dodavatele energie. Nakonec, proč platit víc, když to jde i jinak?